Post dla Ojczyzny

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik
 

Podejmij modlitwę i post przed wyborami.
Polska potrzebuje prezydenta wiernego chrześcijańskim wartościom

Podjęcie tej krucjaty przed wyborami to wyraz naszej miłości do Ojczyzny i troski o to, aby była ona wierna swej katolickiej tożsamości. Nie jest obojętne, kogo Polacy wybiorą w zbliżających się wyborach prezydenckich. Dlatego prośmy Pana Boga o mądrość dla Narodu i światło Ducha Świętego dla wszystkich Polaków, aby roztropnie głosowali.

W krucjatę modlitwy i postu – zainicjowaną przez sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu – każdego dnia włącza się wiele osób. – Wierni, zgłaszając swój udział w krucjacie, podejmują modlitwę i post, aby przyszłość Polski została powierzona osobie, która będzie stała na straży wartości chrześcijańskich, dla której ważna jest obrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci, której stanowisko dotyczące prawnej definicji małżeństwa jako trwałego związku mężczyzny i kobiety jest jasne; osobie, która zdecydowanie umie się przeciwstawić deprawacji dzieci i młodzieży – podkreśla o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz toruńskiego sanktuarium. Chodzi o podjęcie jednego dnia postu o chlebie i wodzie oraz o uczestniczenie w tym dniu w Eucharystii i ofiarowanie Komunii św. w intencji mądrych wyborów Polaków. Dodatkowo już w piątek w tej samej intencji w Toruniu rusza nowenna do św. Andrzeja Boboli.

Na konsekwencje nieodpowiedzialnego wyboru prezydenta zwraca uwagę Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. – Przed rokiem blokowaliśmy wejście środowisk LGBT na Jasną Górę – przypomina. – Wydarzenia te pokazują, dokąd zmierza rewolucja kulturowa, za którą zdecydowanie opowiada się kilku kandydatów na prezydenta – przestrzega Dąbrowski.

Do krucjaty modlitwy i postu przed wyborami zgłasza się również dużo osób spoza granic Ojczyzny. – Modlą się i poszczą o wybór prezydenta, który przede wszystkim będzie miał na uwadze dobro Ojczyzny – podkreśla o. Andrzej Laskosz CSsR.

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/polska-kraj/222328,post-dla-ojczyzny.html


cool     cool    cool     cool    cool

5 kwietnia

To jest prawdziwa przyjaźń – osłaniać innych, nawet kosztem siebie.

Stefan Kardynał Wyszyński – druga kromka chleba

Kalendarz DIAK AW

Kwiecień 2021
N P W Ś C Pt S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Nowenna pompejańska

FOTOGALERIE

Za naszą Ojczyznę!

Odwiedza nas 268 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
306955

Ewangelia na codzień

Tylko Maryja może uratować świat

Prymas Wyszyński – Oficjalna strona