Spis treści

Nowenna za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

25 Lut 2021

Czcigodni Księża Asystenci, Drodzy członkowie Akcji Katolickiej, przed nami Jubileusz 25. lecia Akcji Katolickiej w Polsce, który przypadnie w niedzielę 2 maja 2021 roku. W imieniu całego Zarządu Akcji Katolickiej w Polsce zachęcam, do rozpoczęcia duchowego przygotowania do tego wydarzenia, przez kolejne dziewięć tygodni. Wielu z nas pełni swą misję przez cały ten wyjątkowy okres ćwierćwiecza. Jest, za co Bogu dziękować, ale też kierować do niego ufną modlitwę w bieżących potrzebach, a czas jest niełatwy. Wokół nas coraz więcej niezrozumienia wolności, agresji i wulgarności, braku poszanowania dla świętych miejsc i wizerunków. Zagubiły się liczne polskie sumienia. Wiele przestrzeni potrzebuje modlitewnego wsparcia, by powrót na drogę prawdy i rodzinnego szczęścia, ale też społecznego spokoju stał się możliwy.

Od 2017 roku, w sposób oficjalny, zgodnie z wolą Stolicy Apostolskiej, naszym Świętym Patronem jest Jan Paweł II. Święty, który upomniał się u polskich biskupów o Akcję Katolicką, w której pokładał wielkie nadzieje. Dziś za Jego wstawiennictwem zachęcamy do podjęcia „Nowenny tygodni”. W załączeniu publikujemy pełen tekst, zaakceptowany przez Asystenta Krajowego Akcji Katolickiej, Biskupa Mirosława Milewskiego. W każdą kolejną sobotę będziemy publikować część Nowenny na dany tydzień.

Raz jeszcze zachęcamy w tym trudnym czasie do czujności na potrzebę obrony Kościoła, ale nade wszystko do trwania na modlitwie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy także wszystkich zgromadzonych wokół Akcji Katolickiej.

Urszula Furtak
Prezes Akcji Katolickiej w Polsce

[NOWENNA DO POBRANIA – PDF ]

 

Nowenna do św. Jana Pawła lI
przed 25. Rocznicą powołania Akcji Katolickiej w Polsce 2 maja 1996- 2 maja 2021

Boże w Trójcy Świętej Jedyny, ofiarujemy Ci tę nowennę na cześć i chwalę Twają i nasze dziękczynienie za 25 lat obecności Akcji Katolickiej w Polsce.
Jednocześnie pokornie błagamy Cię Boże, abyśmy za wstawiennictwem św. Jana Pawia mogli otrzymać faski, o które prosimy w tej nowennie, jeżeli to jest zgodne z wolą Twa ją.


cool     cool    cool     cool    cool

10 marca

Najtrudniej wyzwolić się z osobistych upodobań, wyobrażeń i dążeń, a „zamienić się w słuch" wobec Pana Boga.

Stefan Kardynał Wyszyński – kromka chleba

Kalendarz DIAK AW

Kwiecień 2021
N P W Ś C Pt S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Nowenna pompejańska

FOTOGALERIE

Za naszą Ojczyznę!

Odwiedza nas 603 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
307024

Ewangelia na codzień

Tylko Maryja może uratować świat

Prymas Wyszyński – Oficjalna strona