Nowenna u św. Józefa

W Kaliszu rozpoczęła się nieustanna 9-dniowa modlitwa w dzień i w nocy w kaplicy Cudownego Obrazu.

– Wszyscy potrzebujemy nawrócenia i jesteśmy wezwani do modlitwy i pokuty za grzechy nasze i całego świata – mówił ks. prał. Jacek Plota, który sprawował Mszę św. rozpoczynającą Wieczernik, czyli nieustanną modlitwę w dzień i w nocy w kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa Kaliskiego.

W homilii celebrans podkreślał, że Wieczernik rozpoczyna się we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. – Skuteczną pomocą na drodze powrotu do Pana Boga jest codzienna modlitwa różańcowa i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Z tego sanktuarium przez dziewięć dni będzie płynąć nieustanna modlitwa połączona z pewnymi wyrzeczeniami, np. postem czy zmaganiem się z sennością podczas nocnego czuwania – powiedział kaznodzieja.

Zaznaczył, że Maryja i apostołowie bez przerwy trwali na modlitwie, oczekując Ducha Świętego. – Duch Święty zstąpił na pierwotny Kościół i od tego momentu rozpoczął się czas Kościoła. Obecnie jesteśmy w trudnej sytuacji pandemicznej, a także w czasie różnego rodzaju walki z wartościami chrześcijańskimi, i dlatego potrzebujemy pomocy Ducha Świętego – stwierdził ks. Plota.

Po Mszy św. miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu.

O północy rozpocznie się pierwsza noc czuwania, które poprowadzą mężczyźni modlący się na Różańcu.

Pomysłodawcą i organizatorem Wieczernika jest Michał Ulewiński, który od 24 czerwca 2020 r. samotnie przemierzał Polskę, dźwigając na ramionach 15-kilogramowy krzyż. W ten sposób pokutował za grzechy Polaków i modlił się o Boże błogosławieństwo dla Ojczyzny.

– Ta inicjatywa zrodziła się, jak rozważałem słowa Ojca Świętego Jana Pawła II, który podczas pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 r. w Warszawie wypowiedział słowa: „Wołam wraz z wami wszystkimi, niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. Kiedy szedłem przez Polskę z krzyżem, to rozmyślałem nad tymi słowami. Dostałem natchnienie, żeby powtórzyć modlitwę, która miała miejsce 2000 lat temu w Wieczerniku. Po tych dniach apostołowie wyszli odmienieni, więc dzisiaj Pan Bóg też może nas przemienić – mówi Michał Ulewiński.

W inicjatywę angażują się też kapłani, którzy codziennie o godz. 18.30 będą głosić konferencje na różne tematy. Wśród nich są: ks. Dominik Chmielewski, ks. Henryk Grządko, ks. Maciej Bagdziński, ks. Adam Kaczmarczyk, ks. Krzysztof Czapla, o. Damian Simonicz CSsR, o. Robert Więcek SJ.

Inicjatywie modlitewnej pobłogosławił biskup kaliski Damian Bryl.

Szczegółowy program Wieczernika, który będzie trwał od 14 do 22 maja znajduje się na profilu facebookowym „Wieczernik”.

Całość będzie transmitowana na kanale YouTube „Państwo Boże” oraz facebooku „Wieczernik”.

 

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/237212,nowenna-u-sw-jozefa.html 


cool     cool    cool     cool    cool

18 czerwca (2)

Nie ma takich sytuacji, w których by jeszcze miłość nie miała czegoś do powiedzenia.

Stefan Kardynał Wyszyński – druga kromka chleba

Kalendarz DIAK AW

Czerwiec 2022
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Nowenna pompejańska

BEATYFIKACJA33

Za naszą Ojczyznę!

Iskra Bożego Miłosierdzia

FOTOGALERIE

Odwiedza nas 151 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1026078

Ewangelia na co dzień

Tylko Maryja może uratować świat

Prymas Wyszyński – Oficjalna strona