Uroczystości pogrzebowe śp. Karoliny Kaczorowskiej

W sobotę 23 kwietnia 2022 roku, podczas uroczystości pogrzebowych w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie Akcja Katolicka pożegnała śp. Karolinę Kaczorowską – ostatnią Pierwszą Damę II Rzeczpospolitej, Żonę ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego.

Uroczysta Msza św. zgromadziła przede wszystkim Rodzinę, osoby przybyłe z różnych miejsc Polski, gości z zagranicy zaproszonych przez rodzinę Zmarłej oraz warszawiaków w różnym wieku. Wśród nich byli też przedstawiciele Akcji Katolickiej z Pocztem Sztandarowym i wiązanką czerwonych róż.

W tym miejscu chciałabym podkreślić, że śp. Karolina Kaczorowska i Prezydent Ryszard Kaczorowski byli członkami Akcji Katolickiej w Londynie. Pan Prezydent nie zrezygnował z uczestnictwa w Akcji do końca sprawowania Urzędu Prezydenta i nie opuścił żadnego spotkania Rady AK.

Wszyscy chcieliśmy oddać hołd śp. Karolinie Kaczorowskiej oraz towarzyszyć Jej do miejsca ostatecznego spoczynku w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej, której była częstym gościem, szczególnie po śmierci Męża Ryszarda Kaczorowskiego, który zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w 2010 roku.

Mszy św. przewodniczył JEm. kard. Kazimierz Nycz, homilię wygłosił bp Wiesław Lechowicz Biskup Polowy WP, wokół ołtarza było prawie dwudziestu kapłanów. Po Eucharystii nastąpił czas na pożegnalne przemówienia, które rozpoczął Prezydent RP Andrzej Duda, a zakończyła córka Jadwiga Kaczorowska.

W przejściu do Panteonu z urną z prochami śp. Karoliny Kaczorowskiej uczestniczyła Rodzina, Prezydent RP, najbliżsi przyjaciele i Poczty Sztandarowe.

W prawej nawie Świątyni wystawiona była Księga Kondolencyjna. W imieniu Akcji Katolickiej wpisu dokonała pisząca tę zwięzłą relację – Elżbieta Olejnik  

 

 

  

 

 

Zobacz też:

https://www.centrumopatrznosci.pl/karolina-kaczorowska-cale-zycie-z-polska-w-sercu/

 

 

 

 


cool     cool    cool     cool    cool

31 sierpnia

Czy pełnia ofiary nie wymaga czasem zamilczenia?

Stefan Kardynał Wyszyński – kromka chleba

Kalendarz DIAK AW

Sierpień 2022
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Nowenna pompejańska

BEATYFIKACJA33

Za naszą Ojczyznę!

Iskra Bożego Miłosierdzia

FOTOGALERIE

Odwiedza nas 271 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1103595

Ewangelia na co dzień

Tylko Maryja może uratować świat

Prymas Wyszyński – Oficjalna strona