Procesja Różańcowa za Polską – 15 maja 2022 r.

 

15 stycznia br. w Warszawie miało miejsce spotkanie wielu grup i wspólnot, zwłaszcza różańcowych. Celem było uzgodnienie podejmowanych inicjatyw w roku 2022, które jako świeccy wierni Kościoła katolickiego pragniemy, by zaowocowały zrywem w polskim Narodzie do modlitwy, pokuty i odnowy moralnej, by przebłagać Pana Boga za nasze grzechy, by uratować Polskę przed zasłużonym karaniem i przed grożącą nam wojną.
 
Jedną z inicjatyw jest zorganizowanie w Polsce 15 maja pokutnych procesji różańcowych. Dzień 15 maja (niedziela) jest łącznikiem dla dwóch szczególnych dni: 14 maja przypada święto Matki Bożej Łaskawej, która jest Patronką Warszawy i Strażniczką Polski, a 16 maja obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli.
 
Drodzy Czytelnicy! Przewielebni Kapłani! Zwracamy się z wielką prośbą o włączenie się do naszej inicjatywy, o zorganizowanie procesji różańcowej w swojej miejscowości, parafii, aby tego dnia z polskiej ziemi popłynęła do Pana Boga wielka modlitwa i błaganie o miłosierdzie nad nami.
 
Wspólnie ratujmy od niewiary polską młodzież, polskie rodziny – by ustała plaga rozwodów i pijaństwa, by udoskonalone było prawo chroniące życie od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci, by chronić świętość kapłanów i pasterzy. Wszyscy bądźmy świętymi! Niech Polska będzie coraz piękniejsza przez moralną odnowę naszego Narodu.
 
Prosimy, by były odmówione tego dnia w parafii na zakończenie procesji różańcowej Litania do św. Andrzeja Boboli oraz Akt zawierzenia Polski Bożemu miłosierdziu ułożony przez bł. ks. Michała Sopoćkę.
 
Litanię oraz Akt zawierzenia można znaleźć na stronie: www.rozaniec24.pl.
 
Wierni w parafii, którzy z racji różnych trudności zdrowotnych nie będą mogli uczestniczyć w procesji różańcowej, prośmy proboszcza, aby mieli możliwość trwania na modlitwie w kościele przed Najświętszym Sakramentem.
 
Święty Andrzej Bobola wielokrotnie przez wiele lat ukazywał się obecnemu proboszczowi w Strachocinie, przypominając w ten sposób o sobie oraz wskazując, że w tych trudnych dla naszej Ojczyzny czasach mamy szczególnie do niego zwracać się o pomoc.
 
Matka Boża Łaskawa, która ma w rękach siedem połamanych strzał Bożego gniewu, od wieku XVII kilkukrotnie ratowała Warszawę, a także Kraków i Wilno przed epidemiami. W 1920 r. to w tym wizerunku Matka Boża dwukrotnie ukazała się Rosjanom podczas Bitwy Warszawskiej. Zjawienie się Matki Bożej wywołało taką panikę i popłoch wśród bolszewików, że krzycząc z przerażenia: „Uchadi, Matier Bożija zasłaniajet Poljakow”, uciekali z miejsca walki, porzucając broń.
 
Dzisiaj ponownie za pośrednictwem Matki Bożej Łaskawej i św. Andrzeja Boboli wszyscy błagajmy o ratunek dla Polski i Polaków przed epidemiami i wojną realnie grożącą nam od Wschodu, dlatego podejmujmy pokutne procesje różańcowe w całej Polsce. Pozdrawiamy wszystkich Czytelników „Naszego Dziennika”.
 
Urszula Strynowicz, Wspólnoty Nieustającego Różańca
 
Artur Wolski, Męski Różaniec
 
Maria Bienkiewicz, Fundacja Nowy Nazaret

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/255577,procesja-rozancowa-za-polske.html

cool     cool    cool     cool    cool

24 maja

Kościół, Mistyczne Ciało Chrystusa, nie może istnieć i działać bez Maryi, jak nie mógł bez Niej istnieć i działać Jezus Chrystus.

Stefan Kardynał Wyszyński – pierwsza kromka chleba

Kalendarz DIAK AW

Sierpień 2022
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Nowenna pompejańska

BEATYFIKACJA33

Za naszą Ojczyznę!

Iskra Bożego Miłosierdzia

FOTOGALERIE

Odwiedza nas 226 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1103584

Ewangelia na co dzień

Tylko Maryja może uratować świat

Prymas Wyszyński – Oficjalna strona