„Oto my, poślij nas, jesteśmy gotowi”

 
Uroczystą akademią w dniu 28 maja 2022 roku Akcja Katolicka Archidiecezji Warszawskiej uczciła 25 rocznicę powołania Parafialnych Oddziałów i ich Asystentów Kościelnych. Uroczystość, która odbyła się w sali konferencyjnej Rezydencji Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19 była klamrą spinająca jubileuszowe obchody Stowarzyszenia.  Organizatorzy tego wyjątkowego spotkania cieszyli się i dziękowali za obecność oraz skierowane słowo Ks. Kardynałowi Kazimierzowi Nyczowi, Ks. Profesorowi Tadeuszowi Borutce, który wygłosił wykład nt. Akcji Katolickiej, Pani Urszuli Furtak Prezes Akcji Katolickiej w Polsce i Panu Januszowi Leśniakowi, który reprezentował Zarząd KIAK.

Uroczystość rozpoczął krótki film z pielgrzymki Jana Pawła II w Krośnie w 1997 roku, podczas której Papież skierował krzepiące słowa do Akcji Katolickiej.  Po wspomnianych wystąpieniach Księdza Kardynała i Księdza Profesora zabrała głos Prezes DIAK AW i zaprosiła na krótką prezentację slajdową najważniejszych wydarzeń Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej, którą wszyscy uczestnicy (około 100 osób) przyjęli z radością i wzruszeniem. Do przeżywanego Jubileuszu odniósł się Ks. Kamil Falkowski Diecezjalny Asystent AK AW oraz Pani Prezes Urszula Furtak. Kolejnym punktem programu było wręczenie Prezesom POAK Dyplomów , których treścią było podziękowanie za 25 lat współpracy i realizacji inicjatyw na poziomie diecezji i parafii. Dyplomy otrzymali również redaktorzy miesięcznika „Wierzyć Życiem”, które było wydawane przez 15 lat od 2002 roku. Dopełnieniem tych wyjątkowych i radosnych przeżyć była agapa, rozmowy podczas, których odżyły refleksje, wspomnienia tego, co przez 25 lat wydarzyło się i było naszym udziałem i tych, których pośród nas już nie ma.

28 maja 2022 roku był też dniem, w którym po raz pierwszy od beatyfikacji obchodziliśmy wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego.  Po agapie większość osób, z Prezes Urszulą Furtak i Zarządem DIAK, przeszła do archikatedry św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, gdzie sprawowana była uroczysta Msza św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. W koncelebrze był też ks. prof. Tadeusz Borutka.  Wystawione były Poczty Sztandarowe: Akcji Katolickiej w Polsce, DIAK AW, par. św. Anny w Piasecznie i bł. Władysław z Gielniowa.

Z nowym zapałem, gorliwością i ufnością Bożej Opatrzności rozpoczynamy kolejne lata naszej działalności i zadania, jakie postawi przed nami życie.

Elżbieta Olejnik

 

Referat:

Ks. prof. Tadeusz Borutka
„Akcjo Katolicka, nie lękaj się. Należysz do Kościoła i mieszkasz w sercu Boga”.
Miejsce i rola Akcji Katolickiej w Kościele i w świecie

Referat [PDF]      Referat [wma]

GALERIA

 

 

 

   

 

Fot. K. Sadowski

 

 

cool     cool    cool     cool    cool

22 czerwca

Przez dziękczynienie nawet za drobiazgi wzbogaca-się tematyka naszej modlitwy — wtedy modlimy się wszędzie i zawsze, bo jesteśmy nieustannie zanurzeni w nieskończonej hojności Bożej.

Stefan Kardynał Wyszyński – pierwsza kromka chleba

Kalendarz DIAK AW

Sierpień 2022
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Nowenna pompejańska

BEATYFIKACJA33

Za naszą Ojczyznę!

Iskra Bożego Miłosierdzia

FOTOGALERIE

Odwiedza nas 173 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1103680

Ewangelia na co dzień

Tylko Maryja może uratować świat

Prymas Wyszyński – Oficjalna strona