Różańcowa procesja dziękczynno-błagalna
w intencji Kościoła i Narodu Polskiego

 

Chciałbym wszystkich członków AK AW serdecznie zaprosić na dziękczynno-błagalną procesję różańcową.

Centralna procesja odbędzie się w Warszawie w dniu 21 sierpnia 2022 (niedziela) i rozpocznie się przed Bazyliką Najświętszego Serca Jezusowego na ul. Kawęczyńskiej 53 ok. godz. 14.00.  

Wraz z procesją Obraz MB Łaskawej przybędzie do Katedry Polowej WP przy ul. Długiej w niedzielę 21 sierpnia ok. godz. 17.30 i zostanie w niej do piątku 26 sierpnia.

Obecna Katedra Polowa WP (dawniej kościół oo. Pijarów) była pierwszym miejscem, w którym znajdował się obraz MB Łaskawej. Został przeniesiony do kościoła oo. Jezuitów po Powstaniu Styczniowym (po kasacie przez władze carskie zakonów).

Na zamieszczonym niżej plakacie przedstawiony jest program nawiedzenia Katedry Polowej WP i Obrazu MB Łaskawej.

 

Akcja Katolicka AW, w ramach od dawna prowadzonej współpracy z innymi wspólnotami religijnymi, jest współorganizatorem zarówno procesji jak i nawiedzenia Katedry Polowej przez obraz MB Łaskawej. Osobiście uczestniczyłem w kilku spotkaniach z bp Romualdem Kamińskim (Ordynariuszem Diecezji Warszawsko-Praskiej) jak i bp Wiesławem Lechowiczem (Ordynariuszem Polowym Wojska Polskiego), którzy odprawią uroczyste msze święte na rozpoczęcie procesji i na zakończenie peregrynacji Obrazu.

Ze względu na wcześniej zaplanowany wyjazd zagraniczny bpa Lechowicza, Obraz powita i odprawi mszę świętą w Katedrze Polowej nasz wieloletni Asystent Krajowy AK bp Piotr Jarecki.

 

 Z Panem Bogiem,

Tadeusz Kulik

Prezes Zarządu DIAK AW


cool     cool    cool     cool    cool

3 maja

Mamy w Ojczyźnie naszej błogosławione doświadczenia dziejowe, które nakazują nam ufać i we wszyst-kim zawierzać Matce Chrystusowej, Matce Kościoła i Królowej naszego narodu.

Stefan Kardynał Wyszyński – druga kromka chleba

Kalendarz DIAK AW

Sierpień 2022
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Nowenna pompejańska

BEATYFIKACJA33

Za naszą Ojczyznę!

Iskra Bożego Miłosierdzia

FOTOGALERIE

Odwiedza nas 232 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1103588

Ewangelia na co dzień

Tylko Maryja może uratować świat

Prymas Wyszyński – Oficjalna strona