Warszawskie mamy: Nie chcemy demoralizacji dzieci

 

Modlitwę i post w intencji ochrony dzieci podejmują w Wielkim Poście stołeczne mamy. Obawiają się skutków wprowadzenia w Warszawie Karty LGBT+.

 

Uczestniczki chrześcijańskich spotkań dla mam z dziećmi w Warszawie zachęcają do tego, żeby w Wielkim Poście podjąć post i dobrowolne modlitwy, nabożeństwa w intencji ochrony dzieci. Są zaniepokojone światopoglądowymi wypowiedziami prezydenta Rafała Trzaskowskiego i jego decyzjami, które stoją w sprzeczności z tradycyjnym modelem rodziny i wychowaniem dzieci w wartościach chrześcijańskich.

Obawiają się zwłaszcza skutków podpisanej przez niego Karty LGBT+ (dającej osobom o innej orientacji seksualnej pewne prawa w takich dziedzinach, jak bezpieczeństwo, edukacja, kultura i sport, administracja, a także praca). Zdaniem rodziców dokument może służyć promowaniu zachowań homoseksualnych wśród dzieci i młodzieży, pod pretekstem ochrony mniejszości seksualnych przed dyskryminacją w szkołach.

- Chcielibyśmy, żeby szanowano nasze prawo do wychowania dzieci zgodnie z wartościami, które wyznajemy. I nie uczono w szkole treści, z którymi się nie zgadzamy - podkreśla Agnieszka Strzoda.

„Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o podjęcie postu i modlitwy w intencji ochrony dzieci. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej, drogi krzyżowej, gorzkich żalów czy jakichkolwiek innych modlitw i wyrzeczeń" - apeluje. Informacje o zobowiązaniu można zgłosić mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Od 11 marca do końca Wielkiego Postu, w dni powszednie o godz. 10 w kościele bł. Władysława z Gielniowa na Natolinie (ul. Przy Bażantarni 3) mamy będą odmawiały różaniec przed Najświętszym Sakramentem, w intencji ochrony ich dzieci, Warszawy i Polski.

Czytaj także:

https://warszawa.gosc.pl/doc/5378346.Warszawskie-mamy-Nie-chcemy-demoralizacji-dzieci