Rzecznik Episkopatu: prosimy o modlitwę
po kolejnej profanacji obrazu Matki Bożej

W komunikacie po profanacji obrazu Matki Bożej, która miała miejsce w nocy z 6 na 7 maja przy ul. Żytniej w Warszawie rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik napisał: "Prosimy o modlitwę wynagradzającą Matce Bożej za profanację" • To już druga, po wydarzeniach w Płocku, profanacja w ciągu ostatnich dwóch tygodni.
 

Komunikat

Z ogromnym bólem i smutkiem dowiadujemy się o ponownej profanacji obrazu Matki Bożej, która miała miejsce w nocy z 6 na 7 maja w Warszawie przy ul. Żytniej, gdzie na domu zakonnym Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia naklejono profanujące plakaty. Jest to klasztor, do którego wstąpiła św. siostra Faustyna Kowalska i właśnie stąd na cały świat wyszło orędzie Bożego Miłosierdzia.

To już kolejny akt profanacji po wydarzeniach w Płocku sprzed niespełna dwóch tygodni.

W związku z tymi bolesnymi wydarzeniami prosimy o modlitwę wynagradzającą Bogu i Matce Najświętszej za profanację.

Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

7 maja 2019 r.

 

* * * * *

Modlitwa wynagradzająca

W związku z obklejeniem klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie przy ul. Żytniej plakatami profanującymi wizerunek Matki Bożej, we wszystkich klasztorach Zgromadzenia odbędzie się modlitwa wynagradzająca, która zanoszona będzie w sposób szczególny 7 maja o godzinie 15.00, w czasie Godziny Miłosierdzia i Koronki do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wynagradzającej.