Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Bożonarodzeniowe spotkanie z Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

10 stycznia 2018 roku, w siedzibie Sekretariatu Episkopatu Polski w Warszawie odbyło się spotkanie opłatkowe Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów Miast i Miejscowości Papieskich, zorganizowane przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W spotkaniu uczestniczyli: kard. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski i Przewodniczący Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, abp Stanisław Gądecki Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, swoją obecnością zaszczycił zebrane gremium abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, abp Wojciech Polak Prymas Polski, obecny był także abp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP.

W roku 2018 będziemy przeżywali 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża. Jest to dobra okazja, aby podjąć refleksję nad pontyfikatem Świętego Papieża Jana Pawła II i kontynuować przybliżanie Jego nauczania. Z myślą o tym na uroczystość został zaproszony o. Jarosław Kupczak OP, profesor Uniwersytetu papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, który wygłosił wykład zatytułowany „Polska Jana Pawła II”.

Ks. Dariusz Kowalczyk Przewodniczący Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz stypendyści dziękowali Włodarzom Miast Papieskich za gościnne przyjęcie oraz pomoc w zorganizowaniu letnich obozów dla młodzieży w 2017 roku; dziękowali też wielu organizacjom, w tym Akcji Katolickiej, za współpracę w przygotowaniu XVII Dnia Papieskiego. Zostało również zaprezentowane hasło XVIII Dnia Papieskiego, które brzmi: „Promieniowanie ojcostwa”. Każdego roku hasło Dnia Papieskiego nawiązuje do różnych obszarów papieskiego nauczania. W tym roku jest to dramat Karola Wojtyły właśnie pod tym tytułem.

Uroczyste spotkanie ubogacał śpiewem kolęd Jakub Muras wraz z zespołem – stypendyści Fundacji DNT. Był również czas na życzenia, rozmowy, nawiązywanie nowych kontaktów i dzielenie się doświadczeniami w pracy dla Kościoła. Akcję Katolicką w Polsce reprezentował p. Wiesław Smereczyński wiceprezes Zarządu KIAK, natomiast Akcję Katolicką Archidiecezji Warszawskiej reprezentowała pisząca ten reportaż Elżbieta Olejnik.