Wydarzenia

Uroczystość MB Łaskawej,
Patronki Stolicy
i Patronki Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej

9 maja przypada uroczystość MB Łaskawej, Patronki Stolicy i Patronki Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej.

Uroczysta procesja z figurą Matki Bożej, rozpoczynająca Mszę św. dziękczynną, wyruszy z Sanktuarium o godz. 18.45 do ul. Zapiecek, następnie ul. Piekarską do pomnika Kilińskiego, potem wałami wzdłuż ul. Podwale do Placu Zamkowego, następnie ulicą Świętojańską do Sanktuarium. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza św. o godz. 20.00.

Figura Matki Bożej Łaskawej, Fot. K. Sadowski

Akcja Katolicka Archidiecezji Warszawskiej została zaproszona przez ks. rektora Lesława Ptaka do niesienia figury Matki Bożej na jednym z odcinków procesyjnego przejścia.

Prosimy Członków Akcji Katolickiej o liczny udział w procesji i w Mszy św.

Matka Boża Łaskawa wiele razy okazywała swą skuteczną interwencję w trudnych sprawach Ojczyzny i Stolicy. Miejmy nadzieję, że również teraz otoczy swą matczyną opieką nasz Naród, wierny od wieków Bogu i Kościołowi.

Niech ufna modlitwa do naszych Świętych Patronów: Matki Bożej Łaskawej, Matki Bożej Częstochowskiej, którą gościmy w warszawskich parafiach w Jej cudownym Jasnogórskim Wizerunku, modlitwa do św. Andrzeja Boboli, modlitwa do św. Jana Pawła II, który w Akcji Katolickiej pokładał nadzieję, będzie udziałem wszystkich Członków Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej przez najbliższe dni poprzedzające wybory prezydenckie.

Może to być Nowenna do św. Andrzeja Boboli, którą POAK-i otrzymały dwa lata temu, może to być Nowenna oraz Litania do św. Jana Pawła II, przekazana do POAK w sierpniu ubiegłego roku.

Modlitwy te są zamieszczone również na naszej stronie internetowej. Może to być każda inna modlitwa, ponieważ modlitwa jest naszą siłą i wyrazem naszych pokornych próśb, które kierujemy z ufnością do Pana Boga.

 

Dodatkowe informacje