Dwa Jubileusze Akcji Katolickiej

10. rocznica Ingresu JEm kardynała Kazimierza Nycza i 20. rocznica powołania Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej i Parafialnych Asystentów Kościelnych tychże POAK_ów zgromadziła członków Akcji Katolickiej i Księży Proboszczów na uroczystej Eucharystii w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w sobotę 1 kwietnia br.

Mszy św. przewodniczył JEm kard. Kazimierz Nycz a homilię wygłosił JE ks. biskup Piotr Jarecki. Obecny był również ks. Infułat Grzegorz Kalwarczyk, który przez wiele lat będąc kanclerzem Kurii był obecny przy odradzaniu się Akcji Katolickiej w archidiecezji i współpracował z nami.

W słowie na zakończenie uroczystości prezes Elżbieta Olejnik nawiązała do historii Akcji Katolickiej oraz do wyzwań, jakie są obecnie przed nami. Podziękowała wszystkim za obecność i wspólną modlitwę, za wspólną troskę o dobro stowarzyszenia, następnie złożyła jubileuszowe życzenia JEm. kardynałowi Kazimierzowi Nyczowi. Mszę św. ubogacił pięknym śpiewem p. Mateusz Zajdel. Na grobie śp. kard. Józefa Glempa została złożona wiązanka z czerwonych róż. Były Poczty Sztandarowe Akcji Katolickiej przedwojennej i odrodzonej. Mszę św. zakończyło odśpiewanie Hymnu Akcji Katolickiej „My chcemy Boga”.  

Fot. Wojciech Łączyński