Modlitwa ekspiacyjna przy figurze Chrystusa „Sursum Corda”     

 

Szanowni Prezesi i Członkowie Akcji Katolickiej,

Wspólnoty katolickie z Polski i z Warszawy włączyły się w modlitwę ekspiacyjną oraz osłonową dla figury Chrystusa i Bazyliki Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Są wśród nich między innymi Krucjata Młodych, Rycerze św. Jana Pawła II, Żołnierze Chrystusa, Mężczyźni św. Jana Pawła II, Bractwo Przedmurza, czy Męski Różaniec Warszawa.

Mobilizacja modlitewna wspólnot jest wskazana i konieczna ponieważ codziennie około godz. 16.00 przychodzi przed bazylikę kilka osób – aktywistów LGBT i zostają do około godz. 21.00. Generalnie stoją ze swoją sześciokolorową flagą i hasłami wypisanymi na kartonie. Rozmawiają z przechodniami. Ich celem jest ponowne bezczeszczenie figury Chrystusa „Sursum Corda”.

W tym czasie wierni obecni na schodach bazyliki, w porozumieniu z ks. Proboszczem, prowadzą rozważania i modlitwę.

Modlitwa przebłagalna jest głównie prowadzona w bazylice, ale byłoby dobrze, żeby przed wejściem do kościoła, przy figurze Chrystusa, było kilka – kilkanaście osób, które będą modliły się (Różaniec św. lub Koronka do Miłosierdzia Bożego). Chodzi o to, żeby osoby z LGBT widziały, że wierni pilnują swojego Kościoła. Nie należy podejmować z nimi rozmowy. Trzeba modlić się w ich intencji – o nawrócenie.

Ks. proboszcz Robert Berdychowski, z którym rozmawiałam o tej sytuacji, powiedział, że aktywiści z LGBT bardzo chcą powtórzyć profanację figury Chrystusa. Jednak wejście na schody do kościoła pilnuje cały czas kordon Policji.

Jeżeli wśród Członków Akcji Katolickiej będą chętni do modlitewnego czuwania, indywidualnie lub w małej grupie, to bardzo prosimy o udział w tej ważnej i koniecznej mobilizacji w obronie Kościoła. Pamiętajmy, że nasze hasło brzmi: „Odnowić wszystko w Chrystusie”. Szczególnie ważne jest objęcie warty w dniach 3-7 września w godzinach 16.00-21.00, ze względu na nieobecność w Warszawie części osób ze wspólnot męskich wymienionych na wstępie.

W przypadku pytań, proszę o telefon: 608 425 949.

Króluj nam Chryste!!!

Elżbieta Olejnik – prezes  


cool     cool    cool     cool    cool

15 lipca

Usposobienia człowieka są zmienne, jak fala nad głębiną morską; jednak w tej głębi duszy jest niezmienny Bóg.

Stefan Kardynał Wyszyński – pierwsza kromka chleba

Kalendarz DIAK AW

Lipiec 2021
N P W Ś C Pt S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Nowenna pompejańska

FOTOGALERIE

Za naszą Ojczyznę!

Iskra Bożego Miłosierdzia

Odwiedza nas 262 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
493976

Ewangelia na codzień

Tylko Maryja może uratować świat

Prymas Wyszyński – Oficjalna strona