Brońmy kościołów i naszej wiary

Członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej wyrażają sprzeciw, oburzenie, smutek i niepokój, jaki nas ogarnia w związku z masowymi, barbarzyńskimi atakami na katolików w Polsce, podejmowanymi w ostatnich dniach przez środowiska lewicowo-liberalne.

Nienawistne, niezgodne z prawem napady na kościoły, wtargnięcia barbarzyńskich aktywistów do kościołów w czasie Mszy św. i nabożeństw, uniemożliwienie wiernym uczestniczenia w obrzędach religijnych są nieznanymi zjawiskami w naszej historii, nawet w najtragiczniejszych jej okresach.

Kościoły były zawsze miejscem modlitwy i skupienia, a nawet ochrony od barbarzyńców. Prawa osób wierzących zawarte w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej i w Konkordacie między Stolicą Apostolską i RP zapewniają każdemu wolność sumienia i religii.

Oczekujemy na podjęcie przez Rząd RP skutecznych działań mających na celu respektowanie praw wiernych do bezpiecznego uczestnictwa w nabożeństwach religijnych, poszanowanie świątyń i przedmiotów kultu religijnego, będących świadectwem naszej wielowiekowej chrześcijańskiej kultury.

My, katolicy, nie obrażamy osób innych wyznań i ludzi niewierzących. Darzymy wszystkich szacunkiem, lecz nie zgadzamy się na to, aby nas obrażano, żeby raniono nasze uczucia religijne i na naszych oczach popełniano bluźniercze czyny i manifestowano zgorszenie.

Manifestacje obecne na ulicach polskich miast są seansami pogardy i nienawiści do ludzi wierzących i do Kościoła katolickiego. Te zjawiska są groźne dla przyszłości naszej Ojczyzny. Trzeba postawić temu tamę.

Elżbieta Olejnik - prezes


cool     cool    cool     cool    cool

13 sierpnia

Nie zdołasz, Ojcze, wyrzec się dziecka Twego, choćby twarzą w błoto upadło. A może właśnie wtedy, w bezwładzie mego poniżenia, upadku i nędzy, najpotężniej szarpią się we mnie „złote więzy” mego Boskiego pochodzenia. — Najbardziej przejmujące skargi wydobywają się z błota.

Stefan Kardynał Wyszyński – druga kromka chleba

Kalendarz DIAK AW

Lipiec 2021
N P W Ś C Pt S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Nowenna pompejańska

FOTOGALERIE

Za naszą Ojczyznę!

Iskra Bożego Miłosierdzia

Odwiedza nas 224 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
493962

Ewangelia na codzień

Tylko Maryja może uratować świat

Prymas Wyszyński – Oficjalna strona