Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla prof. Tadeusza Kulika

Podczas inauguracji Roku Akademickiego Politechniki Warszawskiej w dniu 3 października 2020 r. Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia kilku pracownikom naukowym PW. Wśród odznaczonych był prof. Tadeusz Kulik, który z rąk Prezydenta otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Akt wręczenia Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski prof. Tadeuszowi Kulikowi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę

Na tak wielkie wyróżnienie prof. Kulik zasłużył sobie wielką pracą dydaktyczną, naukową i organizacyjną, którą realizuje od 1982 roku. Reprezentuje i promuje Politechnikę Warszawską w naukowym środowisku krajowym i zagranicznym, jest członkiem międzynarodowych komitetów naukowych organizujących konferencje w różnych krajach świata. Jest autorem wielu publikacji naukowych. Jest członkiem Solidarności od 1980 roku. Pełnił funkcję Prorektora ds. Nauki PW (dwie kadencje), a wcześniej Prodziekana ds. Nauki i Dziekana Wydziału Inżynierii Materiałowej.

Prof. Tadeusz Kulik jest członkiem Akcji Katolickiej od początku reaktywowania Stowarzyszenia, jest prezesem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Komorowie, a także wiceprezesem Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej.

Wspiera również lokalną społeczność w Komorowie w wielu ważnych inicjatywach. W latach 2014-2015 był Patronem „Inicjatywy na rzecz rozbudowy szkoły w zgodzie z tradycjami Komorowa”;

W 2016 roku koordynował realizację ustawienia Krzyża Pamięci w miejscu Cmentarza Powstańców Warszawy, które to wydarzenie było upamiętnieniem 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Jest współorganizatorem ufundowania i postawienia statui Matki Bożej Łaskawej w Radzyminie przed Sanktuarium Św. Jana Pawła II – w sierpniu 2020 roku w 100. rocznicę Cudu nad Wisłą. Lista dokonań prof. Tadeusza Kulika w przestrzeni naukowej, kościelnej i społecznej jest bardzo długa. Przedstawione dokonania są tylko pewnym fragmentem całości.

Gratulujemy, cieszymy się że mamy w gronie Akcji Katolickiej tak zacną osobę i życzymy kolejnych osiągnięć w pracy naukowej, w życiu społecznym i rodzinnym. Prof. Tadeusz Kulik jest szczęśliwym mężem , ojcem trojga dzieci i dziadkiem siedmiorga wnucząt. Życzymy zdrowia, sił i życzliwych ludzi wokół.

Elżbieta Olejnik

 

Notatka do Wniosku o KKOOP dla prof. Tadeusza Kulika [PDF]


cool     cool    cool     cool    cool

1 marca

Kościół-Matka rodzi Boga w ludziach takich, jakimi są; umie pielęgnować dusze zarówno „w jedwabiach", jak i „w samodziałach"; służy wszystkim.

Stefan Kardynał Wyszyński – kromka chleba

Kalendarz DIAK AW

Marzec 2021
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Nowenna pompejańska

FOTOGALERIE

Za naszą Ojczyznę!

Różaniec do granic Nieba

Odwiedza nas 120 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
259424

Ewangelia na codzień

Tylko Maryja może uratować świat

Prymas Wyszyński – Oficjalna strona